Шкільний офіцер поліції

 

 

 

 

 

 

Шкільний офіцер поліції

 

   У 2016-2017 н. р. стартував експеримент «Шкільний офіцер поліції» (скорочено ШОП).

 

 

    До спільної ініціативи Міністерства внутрішніх справ і Міністерства освіти і науки долучилися загальноосвітні навчальні заклади чотирьох міст: Києва, Одеси, Львова й Івано-Франківська.

    У рамках програми – у Києві, Одесі, Львові й Івано-Франківську – у 640 навчальних закладах почали працювати 128 поліцейських. За кожним закріплені від двох до п’яти навчальних закладів. Лідером з упровадження цієї ініціативи став Київ: тут у 305 закладах освіти почали працювати 63 шкільні офіцери поліції.

 

ЗМІСТ ПРОГРАМИ

 

   Створення гармонійного та безпечного середовища у школі – це одне із завдань програми «Шкільний офіцер поліції». Її запровадження сприятиме підвищенню ефективності навчального процесу, розв’язанню конфліктів серед учнів. Метою також є: вирішення проблем підліткової і дитячої злочинності, профілактика правопорушень.

 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

 

   Опис експериментальної моделі програми передбачає, що до шкільного поліцейського зможуть звертатися і батьки. У школі розміщено інформаційний стенд «Шкільний офіцер поліції». Поряд із фотографією шкільного офіцера поліції зазначаються його контакти, а також робочий телефон міського куратора й інша корисна інформація.

 

 

 

    ДОСВІД КАНАДИ

 

   До речі, така сама модель «Шкільний офіцер поліції» діє у Сполучених Штатах Америки та Канаді. Проект «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» допомагає розвивати компанія «Агрітім Канада»: влітку для українських «ШОПерів» організували навчання за участю канадських тренерів – шкільних офіцерів поліції зі стажем роботи понад 20 років.

 На сайті патрульної поліції, у розділі «Шкільні презентації», є звернення для батьків: «Ми працюємо, аби захистити ваших дітей, і хочемо, щоб вони не боялися нас – а звертались до нас, коли їм страшно чи просто потрібна допомога. Ми завжди поряд!».

 

МОН – ПІДТРИМУЄ

 

   Шкільні офіцери поліції не замінюватимуть ані психологів, ані соціальних педагогів, ані шкільну охорону. Саме їм – поки що у рамках експериментальної роботи – відводиться не менш відповідальна місія.

 Робота шкільного офіцера поліції орієнтована саме на профілактику правопорушень. Для офіцерів були розроблені методичні рекомендації: їх затвердила науково-методична комісія з проблем виховання дітей та учнівської молоді, що діє при Міністерстві освіти і науки.