ПАШ ЮНЕСКО

 

ЮНЕСКО (UNESCO) - Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (United Nation Educational, Scientific and Cultural Organization) існує з 1946 року. Організація створена з метою сприяння миру й міжнародній безпеці шляхом розвитку співробітництва між державами в області освіти, науки й культури.

Проєкт асоційованих шкіл ЮНЕСКО (ПАШ ЮНЕСКО) був започаткований у 1953 році. Головною метою проєкту є забезпечення якісної шкільної освіти, націленої на реалізацію проектів із підтримки знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв’язків і захисту довкілля в системі ООН. На сьогоднішній день налічується понад сім тисяч асоційованих шкіл ЮНЕСКО в 172 країнах-членах Організації.

Сьогодні в нашій країні працюють більше сорока закладів освіти різних типів асоційованих шкіл ЮНЕСКО (АШЮ) в Україні. Це навчальні заклади, діяльність яких спрямована на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти. Їх робота реалізується за чотирма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:

-         вивчення світових проблем і роль системи Організації Об’єднаних Націй в їхньому врегулюванні;

-         права людини;

-         інші країни та культури;

-         людина і довкілля.

Основними формами діяльності асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні є:

·       участь у міжнародних освітніх проектах;

·       розвиток молодіжної, дитячої дипломатії;

·       визначення пам'ятних дат ООН;

·       проведення семінарів,  конференцій, фестивалів, організація літніх таборів;

·       створення експериментальних майданчиків для апробації навчальних програм за темами проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО.